2015-09-14
Około godz. 13:30 OSP Niebylec została zaalarmowana do pożaru w Gwoździance. Do zdarzenia wyjechał zastęp GCBA Man i udał się do gospodarstwa domowego podanego w zgłoszeniu. Po dojeździe na miejsce okazało się, że chodzi o miejsce dawnego pobytu mieszkańca i to nieco skomplikowało dojazd ze względu na trudny teren. W drodze był również zastęp GBA Renault S130 4×4 OSP Gwoździanka – doinformowaliśmy kolegów z Gwoździanki o faktycznym miejscu zdarzenia. Z uwagi na wcześniej wspomniany trudny dojazd do miejsca pożaru zdecydowaliśmy o utworzeniu ewentualnego miejsca czerpania wody przy drodze powiatowej, a w miejsce pożaru nasi druhowie wyruszyli pieszo uzbrojeni w tumice, Na miejsce wkrótce przybył zastęp z Gwoździnaki. Okazało się że płonie około 10 arów młodnika drzew – sytuacja została szybko opanowana, całość przelana wodą. W akcji udział wzięli z OSP Niebylec: Wacław Krupa – kierowca, Mirosław Lenart – dowódca i ratownicy Mariusz Pankiewicz, Krzysztof Bliźniak, Piotr Ziobro, Leszek Lutak. W zastępie OSP Gwoździanka natomiast: Stanisław Lenart – kierowca, Karol Misztal – dowódca oraz ratownicy: Daniel Bosek, Roman Ćwiąkała oraz Stefan Czurczak.