2015-09-25
Około godz. 14 w piątek 25 września zastęp GCBA został zadysponowany do zdarzenia drogowego w miejscowości Jawornik. Po dojeździe okazało się..że prowadziliśmy działania dokładnie w tym miejscu 5 dni temu, jednak tym razem było znacznie poważniej. Podróżujące 3 kobiety samochodem marki Renault prawdopodobnie wpadły w poślizg i dachowały samochodem marki Renault do pobliskiego rowu. Dwie z nich samodzielnie opuściły pojazd, niestety nie udało się tego zrobić trzeciej koleżance. Poszkodowanej opatrzone zostało złamanie ręki przez jednego ze świadków zdarzenia, jednak nie mogła samodzielnie opuścić pojazdu. Ratownicy z Niebylca dokonali zabezpieczenia miejsca zdarzenia, stabilizacji poszkodowanej oraz udzielili wsparcia psychicznego. Po chwili dowodzenie przejął przybyły na miejsce SLRr SsangYong REXTON! zastępca dowódcy JRG PSP w Strzyżowie, który zadecydował o użyciu narzędzi hydraulicznych w celu unieruchomienia poszkodowanej – w tym celu po umożliwieniu dostępu użyto kamizelki KED zespołu ratownictwa medycznego ze Strzyżowa oraz pośrednio deski ortopedycznej. W ten sposób poszkodowana została przekazana ZRM i przetransportowana do szpitala. W działaniach udział również wziął zastęp GCBA Man JRG Strzyżów. Następnie druhowie z Niebylca zorganizowali ruch wahadłowy umożliwiając technikom policyjnym pracę przy wyjaśnianiu zdarzenia oraz udzielili pomocy pracownikom pomocy drogowej w przygotowaniu pojazdu do odtransportowania. Z uwagi na jeszcze kilka zdarzeń w tym dniu na DK19 laweta przyjechała po pojazd w terminie późniejszym. Przed powrotem do remizy zastęp GCBA Man z Niebylca uczestniczył jeszcze w neutralizacji plamy substancji ropochodnej na 2-ch odcinkach DK19 w Lutczy. W działaniach udział wzięli: Wacław Krupa – kierowca, Mirosław Lenart – dowódca, Rafał Wcisło, Maciej Noster oraz Leszek Lutak.