2015-08-07
Przez 2 dni druhowie OSP Niebylec brali udział w zabezpieczeniu 24. Rajdu Rzeszowskiego jaki miał miejsce od 6-8 sierpnia 2015 r. W pierwszym dniu 6 sierpnia zastęp GCBA Man zabezpieczał strefę tankowania wyznaczoną dla OS Konieczkowa. W miejscowości Konieczkowa około 1 km od startu strażacy w pełnej gotowości gaśniczej uczestniczyli w tankowaniu samochodów załóg biorących udział w rajdzie. W jednej z załóg jadącej w Polonezie 2000 Rally w pierwszej homologowanej specyfikacji grupy IV z 1979 roku jechał wraz kierowcą Pawłem Hoffmanem znany piosenkarz Michał Wiśniewski. Załoga odnotowała jednak awarię pojazdu i chwilę później pojawiła się w pobliżu strefy. Strażacy z Niebylca nie omieszkali wykorzystać tej sytuacji do wspólnego zdjęcia. Do strefy tankowania udał się zastęp w składzie: Rafał Kołodziej – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca oraz ratownicy Paweł Noster, Leszek Lutak, Rafał Wcisło oraz Mirosław Lenart. Zabezpieczenie trwało od godz. 15:30 do 18:30
Dzień drugi to zabezpieczenie ratowniczo-techniczne OS Lubenia. Do tego odcinka udał się zastęp SLTR Ford. Na najdłuższym liczącym 23 km odcinku specjalnym tegorocznej edycji rajdu obyło się bez interwencji służb ratowniczych. Wraz z OSP Niebylec zabezpieczenie medyczne zapewniali ratownicy z PCK Przemyśl. Zastęp SLRT pełnił zabezpieczenie od godz. 8:30 do 13:00 w składzie: Mirosław Lenart – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca, ratownicy – Rafał Wcisło, Maciej Noster oraz Wojciech Knaś. Z ciekawostek z rajdu sympatyczna załoga Hoffman-Wiśniewski ponownie nie dotarła na metę.