2015-08-09
W samo niedzielne, upalnie południe 9 sierpnia o godz. 12:50 strażacy OSP Niebylec zostali zadysponowani do pożaru nieużytków w Jaworniku. Z remizy wyjechał zastęp GCBA Man i udał się do zdarzenia. Po chwili niepewności co do lokalizacji kierowani przez okolicznych mieszkańców dotarliśmy na miejsce zlokalizowane mniej niż km od DK19 na jawornickiej górze. Na miejscu działania prowadził zastęp GBA Star244 OSP Jawornik oraz rozpoczynał zastęp GBA StarMan z JRG Strzyżów. Sytuacja była właściwie opanowana, potrzeba była dokładniejszego dogaszenia tłumicami, a później wodą. Ze względu na grubo ponad 30 stopniową temperaturę samo noszenie ubrań specjalnych dość umęczyło strażaków, długotrwałe upały powodowały szczególne ryzyko powiększenia pożaru. Do zdarzenia wyjechał zastęp w składzie: Lucjan Bliźniak – kierowca, Piotr Ziobro – dowódca, Leszek Lutak, Rafał Wcisło, Wojciech Knaź, Mariusz Pankiewicz oraz Mirosław Lenart.