2015-07-03O godz. 18:17 3 lipca 2015 zastęp SLRT Ford udał się do osoby przygniecionej przez ciągnik rolniczy w Bliziance. Zdarzenie miało miejsce około 1,5 km od drogi powiatowej przebiegającej przez miejscowość w dość trudnym terenie. Podczas przejazdu strażacy z Niebylca spotkali się z zastępem GBM Star 266 OSP Blizianka, również zadysponowanego do zdarzenia i szybko zweryfikowali dokładną lokalizację zdarzenia – ze względu na gabaryty obydwu samochodów zastępy dotarły na miejsce zdarzenia z wykorzystaniem innych nieutwardzonych dróg polnych. Jako pierwsi działania rozpoczęli ratownicy z Niebylca od zabezpieczenia miejsca zdarzenia i dotarcia do poszkodowanego uwięzionego w kabinie ciągnika rolniczego Ursus C360. Poszkodowany miał uwięzioną jedną z nóg. Po wstępnym rozpoznaniu i ustabilizowaniu pozycji wraz ze strażakami OSP Blizianka uwolniono kończynę dolną i unieruchomiono poszkodowanego na desce. Na miejsce przybył również zastęp JRG Strzyżów SLRT Iveco, strażacy przenieśli mężczyznę do karetki kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia. Zastęp OSP Niebylec po tych czynnościach został odesłany przez Kierującego Działaniami Ratowniczymi do remizy. Na miejscu pozostał zastęp OSP Blizianka, który zabezpieczał miejsce oraz pojazd z użyciem wyciągarki mechanicznej będącej na wyposażeniu GBM Star 266 do czasu zakończenia czynności wyjaśniających techników policyjnych. W działaniach wzięli udział druhowie: Wacław Krupa, Maciej Noster, Piotr Ziobro, Mirosław Lenart, Wojciech Kanś oraz Leszek Lutak.