2015-06-22Około 14:47 OSP Niebylec została zadysponowana do zdarzenia drogowego w Lutczy obok Kościoła. Po dotarciu na miejsce 5-osobowy zastęp GCBA Man rozpoczął działania wspierające zastęp SLRT Ford z OSP Lutcza oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego ze Strzyżowa jak i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zdążyło wylądować na łące w pobliżu zdarzenia. Druhowie z Niebylca zajęli się przede wszystkim udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie z seata biorącego udział najprawdopodobniej w zderzeniu czołowym z citroenem, poszkodowana była również kobieta, pasażerka seata, którą zajmowali się ratownicy z OSP Lutcza oraz ZRM. Jadący citroenem nie odnieśli większych obrażeń. Następnie na miejsce dotarły 2 zastępy JRG Strzyżów. Po przekazaniu poszkodowanych do śmigłowca oraz ambulansu Kierujący Działaniami Ratowniczymi zadecydował o wycofaniu z miejsca zdarzenia m.in. zastępu GCBA z Niebylca. W działaniach 22 czerwca udział wzięli: Wacław Krupa – kierowca, Mirosław Lenart – dowódca, Krzysztof Bliźniak, Marcin Wolan oraz Leszek Lutak.