Miło nam poinformować, że Zarząd OSP Niebylec jest w trakcie wdrażania usługi ALARMOWANIE.PL. Działanie serwisu ALARMOWANIE.PL członków OSP polega na tym, że na telefony komórkowe strażaków będzie dzwonić nasze Centrum Alarmowania OSP prezentując się numerem 89-679-69-00 lub 34-340-11-00. Numery te strażacy muszą zapisać w swoim telefonie komórkowym pod przyjazną nazwą ALARM OSP lub ALARM-REMIZA oraz przypisać do tych numerów dedykowany dzwonek np. syrena strażacka (pliki do pobrania dzwonków znajdują się na alarmowanie.pl-Dzwonki strażackie na telefon), a gdy zadzwoni telefon to bez spoglądania na wyświetlacz będzie wiadomo, że został ogłoszony alarm dla OSP.

Serwis ALARMOWANIE.PL będzie dzwonić dwa razy przez ok 15 sekund (drugie dzwonienie po ok 60 sekundach) chyba, że ktoś odrzuci pierwsze alarmowanie wtedy system do nie go już nie zadzwoni. System traktuje taką osobę jako powiadomioną o alarmie i dlatego nie zachodzi potrzeba powtórnego alarmowania oraz dekoncentrowania strażaka, który udaje się do remizy. Podwójne alarmowanie daje możliwość zaalarmowania tych osób, które nie słyszały pierwszego alarmowania lub prowadziły rozmowę telefoniczną podczas pierwszego alarmowania. Warto też zapamiętać numery naszego centrum ponieważ po zakończonej rozmowie często otrzymujemy sms-a z podaniem numeru jaki próbował się dodzwonić.

Prosimy aby strażacy w miarę możliwości powyłączali usługę poczty głosowej w swoich telefonach. W przeciwnym wypadku gdy strażak odrzuci dzwonienie z naszego serwisu, to na jego numerze telefonu włączy się poczta głosowa i zostanie nagrany komunikat naszego serwisu „Alarm dla straży pożarnej”. Naliczona zostanie opłata za połączenie, podobnie w przypadku gdy strażak będzie odbierać te dzwonienia. Przypominamy, że za odbierane połączenia jest obciążana wasza jednostka.

Uruchomienie alarmowania OSP może odbywać się też przez uprawnione numery telefonów strażaków ( każda OSP może wyznaczyć do 6-ciu takich numerów). Należy zadzwonić na numer 89-679-69-01 lub zapasowy 34-340-11-01 (wystarczy dać tzw. strzałkę max 5 sekund aby nie zastawiło się podłączanie inaczej usłyszy się zapowiedź „Zlecenie przyjęto do realizacji” – osoba zlecająca alarmowanie  poniesie wtedy koszt rozmowy trwającej ok 2 sekundy wg stawek obsługującego ją operatora). Numer zlecający alarm nie zawsze otrzyma alarmowanie z naszego serwisu ALARMOWANIE.PL ponieważ system traktuje go jako zajęty, poza tym osoba ta wie,
że jest alarm dla OSP skoro ogłasza.

Poniżej podajemy aktualne kody do WYŁĄCZANIA POCZTY GŁOSOWEJ

T-Mobilenie zależnie czy karta czy abonament ##002# (zadzwoń)

Orange abonament / MiX *110*20*00# (zadzwoń)

karta *110*03*00# (zadzwoń)

Play nie zależnie czy karta czy abonament ##002# (zadzwoń)

*111*56*3# – sprawdzenie stanu usługi

Plus abonament ##002# (zadzwoń)

karta lub mix plus *122*00# (zadzwoń)

Należy wybrać właściwy kod i nacisnąć przycisk ZADZWOŃ