11060327_771040512992332_7063443545174073085_n[1]Około godz. 13:30 9 marca 2015 r. zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw na granicy Niebylca oraz Blizianki. Do zdarzenia wyjechał zastęp GCBA Man. Po konsultacjach radiowych i dokładnym zlokalizowaniu miejsca zdarzenia jak i obecności tam GBM Star 266 OSP Blizianka zadecydowano o pozostawieniu ciężkiego Mana na drodze powiatowej i dotarciu na miejsce strażaków pieszo – było do pokonania ponad 200 metrów praktycznie nieprzejezdnych dla naszego samochodu. Założono, że wyposażony w 5000 l wody GCBA z Niebylca będzie miał za zadanie szybkie uzupełnianie wody w GBM Star 266. Druhowie z Niebylca po dotarciu na miejsce przystąpili do gaszenia obszaru zajętego ogniem od strony północnej przy pomocy tłumic. Na miejscu działania prowadziła już wspomniana OSP Blizianka podając jeden prąd wody. Po pewnym czasie na miejsce dotarli również druhowie z OSP Konieczkowa, którzy również pozostawili GBA Star 244 na drodze powiatowej. Ogień został szybko opanowany chociaż spaleniu uległ obszar około 1 ha traw, młodnika drzew oraz ściółki leśnej. Po opanowaniu pożaru OSP Konieczkowa powróciła do swojego samochodu, natomiast strażacy z Blizianki i Niebylca pozostali na miejscu zabezpieczyć teren przed dalszym zapłonem. Zastęp GBA z Konieczkowej w drodze powrotnej zauważył duże zadymienie w okolicach granicy Jawornika z Niebylcem i udał się w tym kierunki celem sprawdzenia zagrożenia. Okazało się, że również płoną trawy. Do zdarzenia został zadysponowany jeszcze OSP Jawornik.
Do zdarzenia z OSP Niebylec w tym dniu wyjechali Wacław Krupa – kierowca, Mirosław Lenart – dowódca oraz Maciej Noster i Mariusz Pankiewicz.