2015-03-19Sporą skutecznością wykazali się strażacy z Niebylca 19 marca 2015 r. podczas pożaru drewnianego domu w ich miejscowości. Około 21:30 OSP Niebylec została zaalarmowana do płonącego domu. Po dojeździe na miejsce zastępu GCBA Man jak pokazują amatorskie nagrania osób postronnych zastali poważny i rozległy pożar. Od momentu dotarcia na miejsce strażaków z Niebylca i podjęcia akcji gaśniczej sytuacja z bardzo groźnej do w miarę opanowanej zmieniła się w ciągu około 2 i pół minuty, następnie zaczęło pojawiać się wsparcie zastępów OSP oraz PSP. Do zdarzenia przybyły zastępy GCBA Man oraz GBA StarMan JRG Strzyżów, GBA Star 244 OSP Jawornik, GBA Star 244 OSP Konieczkowa, GBM Star 266 OSP Blizianka oraz GBA Renault S130 OSP Gwoździanka. Wszystkie jednostki OSP zajęły się dowożeniem wody potrzebnej do ciągłego dogaszania budynku. W budynku na szczęście w momencie zdarzenia nikt nie zamieszkiwał. Wskutek pożaru część obiektu groziła zawaleniem najbardziej zniszczona i niestabilna ściana została zburzona z użyciem wyciągarki mechanicznej Star 266 (OSP Blizianka) oraz wyciągarki hydraulicznej Renault S130 (OSP Gwoździanka). Strażacy opuścili miejsce zdarzenia po godz. 1:00 dnia następnego.
Zastęp OSP Niebylec tym razem w składzie: Wacław Krupa dowódca, Lucjan Bliźniak kierowca, Piotr Ziobro, Paweł Wcisło, Paweł Stachura, Sławomir Krzysztoń, Mirosław Lenart oraz Mariusz Pankiewicz.