2015-03-03
Z groźnym zdarzeniem zmierzyli się strażacy z Niebylca 3 marca 2015 r. w Baryczce, gdzie doszło do pożaru samochodu osobowego zaparkowanego obok budynku mieszkalnego. Tuż przed godziną 6:00 strażaków z Niebylca obudziło selektywne wywołanie. Na miejsce udał się zastęp GCBA Man. Dojazd do zdarzenia był równie niebezpieczny jak samo zdarzenia, gdyż poranne przymrozki znacznie utrudniały ruch na drogach. Na miejscu druhowie podali jeden prąd piany w natarciu na płonący pojazd, który wyposażony był w instalację LPG. Po w miarę opanowaniu sytuacji na miejsce dotarł również zastęp JRG Strzyżów. Przy zagaszonym pojeździe użyto również rozpieraka hydraulicznego dla umożliwienia dostępu do zbiornika LPG celem schłodzenia. Po około 50 minutach powróciliśmy do remizy, na miejscu pozostali strażacy z PSP Strzyżów. Do zdarzenia wyjechał zastęp w składzie: Wacław Krupa – dowódca, Bartosz Kasprzyk – kierowca, Piotr Ziobro, Maciej Noster, Leszek Lutak oraz Mirosław Lenart.