2015-02-22
Dużym sukcesem okazał się debiut druhny OSP Niebylec Kingi Pięciak w III Ogólnopolskich Mistrzostwach OSP w Narciarstwie jaki odbył się w Szczawnicy, woj. małopolskie 21 i 22 lutego 2015 r. Nasza druhna swoim startem w konkurencji indywidualnej slalomu gigant na stoku Areny Narciarskiej Jaworki – Homole uzyskała trzecie miejsce. Jest to wielki sukces zawodniczki z OSP Niebylec zwłaszcza, że był to jej pierwzy start w tych niezwykłych zmaganiach, które rozgrywają się po raz trzeci i z roku na rok przyciągają coraz większa rzeszę uczestników, jak i uwagę mediów (wg ich informacji na trasie slalomu konkurowało ze sobą 290 strażaków ochotników).
Zasady startu zawodników są dość oryginalne jak na ten rodzaj sportu, ale bliskie każdemu strażakowi – obowiązkowo uczestnik zmagań musi mieć na sobie ubranie specjalne typu nomex (kurtka oraz spodnie) jak również hełm bojowy. W pierwszym dniu rozgrywany jest slalom gigant indywidualnie mężczyzn i kobiet (tylko jeden zawodnik może reprezentować daną jednostkę OSP), natomiast w drugim dniu ma miejsce bardzo widowiskowa konkurencja drużynowa tzw. „Strażacki Slalom Gigant” z wężem. W tej konkurencji 4-osobowe drużyny podczas zjazdu miały za zadanie pokonać slalom trzymając wspólnie wąż strażacki oraz dodatkowo przenieść drabinę.
Po raz drugi w zawodach wystartowali druhowie OSP Konieczkowa zarówno indywidualnie reprezentowani przez dh Łukasza Brożka jak i drużynowo. Druh Łukasz potwierdził wysoką formę zdobywając w tym roku trzecie miejsce, warto również dodać iż w poprzednim roku ten sam strażak z OSP Konieczkowa zajął miejsce drugie w swoim debiucie.
Wraz z druhną Kinga w Szczawnicy był również druh Paweł Wcisło z OSP Niebylec. Pozostaje pogratulować koleżance Kindze sukcesu i podziękować za doskonałą promocję OSP Niebylec.