2015-01-12Czarnym poniedziałkowym popołudniem można nazwać wydarzenie z 12 stycznia 2015 r. dla służb ratowniczych pow. strzyżowskiego oraz jasielskiego. Po godz. 13:30 w miejscowości Lubla (pow. strzyżowski) na odcinku Drogi Wojewódzkiej nr 988 doszło do czołowego zdarzenia samochodu ciężarowego z busem, uszkodzone zostały również dwa inne samochody.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarowego tira wyjeżdżając z łuku drogi najprawdopodobniej nie zdążył zareagować na stojące na czerwonym świetle pojazdy. Podczas hamowania zjechał na przeciwległy pas zajeżdżając drogę prawidłowo jadącemu w kierunku Rzeszowa busowi.
Do szpitali trafiło w sumie 13 osób, w tym kierowca i pasażerowie busa. Jedną z pasażerek przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł poważniejszych obrażeń.”

W wyniku wysłania na miejsce znacznych sił i środków około godz. 14 zastęp GCBA Man OSP Niebylec został przegrupowany do strażnicy JRG Strzyżów celem zabezpieczenia gotowości na terenie pow. strzyżowskiego. Do remizy powróciliśmy około godz. 19 po zakończeniu działań zastępów z JRG Strzyżów w Lubli. OSP Niebylec wyruszył w składzie Wacław Krupa – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca, Piotr Ziobro, Leszek Lutak oraz Mirosław Lenart
Na podstawie informacji KPP Strzyżów oraz jaslo112.wordpress.com.