Czw2015-01-21arty w tym roku alarm 21 stycznia 2014 po godzinie 9 spowodowany był zdarzeniem drogowym w Jaworniku. Zastęp GCBA Man z Niebylca na miejsce dojechał równocześnie z zastępem SLRT Renault OSP Jawornik. W zdarzeniu kierująca samochodem audi z nieznanych przyczyn straciła kontrolę nad pojazdem wskutek czego samochód „dachował” do przydrożnego rowu. Strażacy z OSP Niebylec zajęli się zabezpieczeniem pojazdu oraz udzieleniem pomocy poszkodowanej kobiecie, natomiast druhowie z OSP Jawornik dokonali zabezpieczenia ruchu na DK19. Poszkodowana została wstępnie opatrzona przez przypadkowo przejeżdżająca osobę ze sporą wiedzą z zakresu pomocy medycznej, był to prawdopodobnie ratownik medyczny lub lekarz. Po dotarciu na miejsce GCBA Man z JRG Strzyżów, policji oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego ze Strzyżowa strażacy wraz z ratownikami dokonali unieruchomienia poszkodowanej na desce, a następnie przekazali do ambulansu. Decyzją kierującego działaniami ratowniczymi z JRG zostaliśmy odesłani do remizy, miejscu natomiast pozostała policja oraz OSP Jawornik. W działaniach udział wzięli: Wacław Krupa – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca, Mirosław Lenart oraz Krzysztof Bliźniak.