2014-12-13Ponownie druhowie OSP Niebylec przyłączyli się do akcji Szlachetna Paczka, ogólnopolskiego projektu pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Projekt przez 12 lata staje się coraz bardziej rozpoznawalny. W dużym skrócie działa on następująco: dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Pierwszy raz OSP Niebylec wsparła wolontariuszy z lokalnej strzyżowskiej Szlachetnej Paczki rok temu (http://www.ospniebylec.pl/2013/12/strazacy-z-niebylca-dla-szlachetnej-paczki/), w tym roku w akcję zaangażowali się w szczególności dwaj druhowie Rafał Kołodziej oraz Leszek Lutak (w ostatnim dniu jeden z kursów zaliczył również Mirosław Lenart), którzy w dniach 13, 14 oraz 17 grudnia wraz z działaczami ze Strzyżowa odwiedzili 19 rodzin pokonując około 450 km. Druhowie w tych dniach dowieźli paczki do miejscowości Gwoźnica, Lutcza, Frysztak, Strzyżów, Glinik Dolny, Czudec, Oparówka oraz Markuszowa. W akcji brały również jednostki OSP z terenu powiatu strzyżowskiego, w drugim dniu OSP Konieczkowa. Strażacy z Niebylca wspominają o sympatycznej atmosferze podczas akcji pomimo często trudnego terenu jaki musieli pokonywać, aby dostarczyć paczki. Na zakończenie druhowie Rafał i Leszek otrzymali certyfikaty wolontariuszy Szlachetnej Paczki, a do zarządu jednostki oraz wójta gminy Niebylec wpłynęło pismo z podziękowaniem za wyrażenie zgody na użycie niebyleckiego SLRT na potrzeby akcji.