Po 22 w sobotę 29 listopada zostaliśmy zadysponowani do pożaru w Bliziance. Do zdarzenia pojechał zastęp GCBA Man. Pierwsze wrażenie po przyjeździe nie było najlepsze, ale sytuacja w miarę rozpoznania zaczęła się klarować – zastaliśmy poważne zadymienie obejmujące okolice strychu drewnianego domu. Rota w aparatach ODO rozpoznając źródło dymu stwierdziła stopienie pod wpływem wysokiej temperatury wełny mineralnej pełniącej rolę docieplenia strychu. Rozwinięta została linia gaśnicza z szybkiego natarcia, którą dokonano dogaszenia, a następnie przewietrzono strych. Po przejęciu dowodzenia przez KDR z JRG Strzyżów zlokalizowano przy pomocy kamery termowizyjnej miejsce wysokiej temperatury w okolicy komina, które zabezpieczono przez dalszym zapłonem. Na miejscu dojechały OSP Niebylec w składzie Wacław Krupa, Lucjan Bliźniak, Leszek Lutak, Piotr Ziobro, Daniel Sołtys, Maciej Noster oraz Mirosław Lenart, który przybył z OSP Blizianka, jak również OSP Konieczkowa, 2 zastępy JRG Strzyżów.