2014-11-21Bobry najczęściej sprawiają kłopoty budując tamy na rzekach, niewiele jednak brakowało aby „zatamowały” ruch na drodze krajowej nr 19 w Małówce. 21 listopada 2014 r. około godz. 9:00 strażacy z Niebylca zostali zadysponowani do usunięcia miejscowego zagrożenia w miejscowości Małówka w sąsiedztwie DK 19 oraz sklepu Marmax. Z komunikacji radiowej wynikało, że jest to drzewo „nadgryzione” przez bobry, mogące złamać się na drogę. Na miejsce udaliśmy się SLRT Ford i stwierdziliśmy brak możliwości obalenia drzewa ze względu na otoczenie niemal z każdej strony przez linie energetyczne oraz telekomunikacyjne. Poprosiliśmy o wsparcie w postaci „zwyżki” z PSP Strzyżów. Po przyjeździe podnośnika hydraulicznego z JRG Strzyżów druhowie Wacław Krupa oraz Paweł Wcisło zorganizowali ruch wahadłowy w miejscu ustawienia samochodu, natomiast Bartosz Kasprzyk i Mirosław Lenart przystąpili do obcinania drzewa. Podnośnik był sterowany przez st. sekc. Marcina Łojka z JRG Strzyżów. Ostatecznie po kilkunastominutowej ścince drzewo zostało obalone po czym działania zostały zakończone.