02-0217 października około godz. 15:40 OSP Niebylec została zaalarmowana do zdarzenia drogowego na DK19 w miejscowości Jawornik. Dwa zastępy strażaków z Niebylca, które udały się do miejsca zdarzenia natknęły się na samochód typu TIR marki Renault, którego kierowca na mokrej nawierzchni przy zjeździe z „jawornickiej góry” stracił panowanie nad pojazdem i pokonując 2 sąsiednie pasy znalazł się w rowie. Na szczęście kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń, dlatego strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uruchomili jeden z pasów ruchu. Oprócz zastępów OSP Niebylec na miejscu była również policja, JRG Strzyżów oraz zespół ratownictwa medycznego, który jednak dość szybko odjechał wobec braku potrzeby udzielania pomocy medycznej kierowcy. Do działań z OSP Niebylec wyjechali: Rafał Kołodziej (dowódca), Lucjan Bliźniak, Tomasz Ziobro, Wojciech Knaś, Mirosław Lenart, Paweł Wcisło, Krzysztof Bliźniak, Wacław Krupa, Leszek Lutak, Piotr i Jan Błądziński oraz Mariusz Pankiewicz. Część druhów opuściła miejsce zdarzenia natomiast reszta pozostała w celu umożliwienia pracy holownikowi. Polegało to na zamknięciu ruchu na śliskiej i ruchliwej w tym dniu drodze. Z powodu trudnych warunków panujących na drodze związanych z obfitymi opadami deszczu akcja zakończyło się około godz. 22. Był to wyjazd alarmowy po dwóch spokojnych miesiącach, w których samochody OSP Niebylec nie musiały alarmowo opuszczać remizy.