2014-08-06Niedługo przed rozpoczęciem oficjalnych zmagań kierowców 23 Rajdu Rzeszowskiego zastęp OSP Niebylec został poproszony przez Automobilklub Rzeszowski do zabezpieczenia testowego, w którym swoje sprawdziany odbyło kilkanaście załóg. Odcinek testowy obejmował miejscowość Gwoźnicę Górną oraz Gwoźnicę Dolną. Niestety kibice sportów samochodowych nie mieli na terenie gminy Niebylec pełnego odcinka specjalnego rajdu jak to miało miejsce w latach wcześniejszych – jedynie w Lutczy można było oglądać zmagania kierowców na OS obejmującym m.in. tą miejscowość. Zastęp OSP Niebylec był jednak w pełnej gotowości przez kilka godzin w ciągu dwóch dni – 5 i 6 sierpnia 2014 r. W zabezpieczeniu udział wzięli druhowie Leszek Lutak oraz Tomasz Ziobro (obydwaj przez 2 dni), Rafał Kołodziej, Bartosz Kasprzyk, Paweł Wcisło oraz Wojciech Knaź. Druhowie na starcie dysponowali SLRT Ford z hydraulicznym zestawem ratowniczym, torbą PSP R1, deską oraz innym standardowym wyposażeniem. Jazdy testowe odbyły się bezpiecznie z jednym wypadnięciem samochodu z trasy w drugim dniu – interwencja ratowników nie była jednak wymagana.