2014-08-17W sobotę 16 sierpnia 2014 o godz. 13:36 OSP Niebylec została zadysponowana do groźnego zdarzenia drogowego w Bliziance, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego BMW z motocyklem. Do zdarzenia wyjechał zastęp GCBA Man. Na miejscu okazało się, że poszkodowanym jest kierowca motocykla, który doznał groźnego otwartego złamania kości piszczelowej. Wśród udzielających pomocy osób postronnych znalazł się m.in. dh Mirosław Lenart, który zaalarmowany strażacką syreną kierował się do remizy w Niebylcu i przejeżdżał obok miejsca zdarzania, jak również dh Marian Tworzydło z OSP Blizianka mieszkający w pobliżu. Ratownicy z Niebylca po wstępnym rozpoznaniu dokonali stabilizacji odcinka szyjnego oraz przygotowali szyny Kramera wraz z deską. Sprzęt nie został użyty, gdyż tuż po nich dotarła karetka zespołu Ratownictwa Medycznego ze Strzyżowa, który w asyście strażaków przygotował poszkodowanego do transportu jak się nieco później okazało do szpitala w Rzeszowie. Na miejsce przybył również zastęp JRG Strzyżów oraz policja, która rozpoczęła czynności wyjaśniające. W działaniach udział wzięli druhowie: Wacław Krupa – dowódca, Bartosz Kasprzyk – kierowca, Maciej Noster, Leszek Lutak, Piotr Ziobro i w sumie też Mirosław Lenart chociaż nie dotarł do remizy.