2014-08-2121 sierpnia 2014 tj. w czwartek około godz. 13:55 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w Połomi. W zdarzeniu kierująca pojazdem marki volvo z nieznanych przyczyn zjechała z drogi i uderzyła w słupa oświetleniowego. Kierująca pojazdem nie odniosła obrażeń, nie było potrzeby przyjazdu karetki, chociaż pierwsze wrażenia miejsca zdarzenia nie były zbyt optymistyczne. Konstrukcja samochodu okazała się mocna, a system poduszek powietrznych bardzo skuteczny. Standardowo po przyjeździe strażacy z Niebylca zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz organizacją ruchu na DK19, niebawem na miejsce przybyli policjanci. Na szczęście jak to zostało wspomniane wyżej nie było potrzeby uwalniania kierowcy, jednak co zapewne jest pierwszym takim przypadkiem zaistniała potrzeba uwolnienia samochodu z konstrukcji słupa, który niemal owinął się wokół prawej, przedniej części samochodu – druhowie Piotr Bliźniak, Wacław Krupa oraz Mirosław Lenart rozwiązali problem z użyciem hydraulicznego zestawu ratowniczego Lukas, dzięki czemu Pomoc Drogowa mogła wyciągnąć samochod na lawetę. Organizacją na drodze w tym czasie zajmowali się dh Leszek Lutak oraz Piotr Błądziński. Do remizy powróciliśmy o godz. 16:50.