2014-08-11_01

11 sierpnia około godz. 16:45 OSP Niebylec została zadysponowana do pożaru ścierniska w Lutczy. Do akcji wyjechał zastęp GCBA Man. W trakcie przejazdu do miejsca zdarzenia komunikacja radiowa prowadzone przez zastęp OSP Lutcza prowadzącego już działania wskazywała na stopniowe opanowywanie pożaru. Faktycznie po dojeździe na miejsce nasze działania ograniczyły się do dogaszania niewielkich zarzewi ognia, gdyż druhowie z Lutczy zdążyli zagasić kulminację pożaru. Do działań z Lutczy wyjechał GBA Star 244, który watro tu wspomnieć niedługo prawdopodobnie odejdzie na „zasłużoną emeryturę” niedawno bowiem rozstrzygnięty został przetarg na dostawę średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutczy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Stolarczyk Mirosław z Kielc i będzie to samochód marki Man.

W działaniach z OSP Niebylec wzięli udział druhowie: Wacław Krupa – dowódca, Bartosz Kasprzyk – kierowca oraz Leszek Lutak, Piotr Bliźniak i Mirosław Lenart.