Zarwaną noc mieli strażacy z OSP Niebylec w czwartek 14 sierpnia 2014 r. Około godz. 2:37 zostali oni zadysponowani do powalonego drzewa na drodze krajowej nr 9 w Jaworniku. W pobliżu restauracji Leśny Dwór wskutek porywistego wiatru powalone zostało drzewo, które praktycznie zablokowało ruch na obydwu pasach jezdni. Do zdarzenia wyjechał zastęp SLRT Ford, który z użyciem pilarek spalinowych dokonał usunięcia drzewa. Na szczęście o godzinie tej nie było wzmożonego ruchu na drodze i też na naszym terenie nie odnotowano większych strat związanych z nawałnicą, która przeszła mniej więcej o tej porze przez teren Podkarpacia. W działaniach udział wzięli dh Wacław Krupa – dowódca, Bartosz Kasprzyk – kierowca, Lucjan Bliźniak, Maciej Noster, Piotr Ziobro oraz Mirosław Lenart. Tej nocy również dh z Niebylca dokonali z użyciem pilarek usunięcia gałęzi na drodze powiatowej relacji Niebylec-Blizianka, o których informował jeden z zaalarmowanych strażaków jadących do remizy.