2014-07-05W sobotnie słoneczne południe 5 lipca 2014 na drogach gminy Niebylec rozegrany został 5 etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Wyścig startował w Strzyżowie następnie jechał przez Niebylec, Barycz, Futomę, Łubno, Dynów, Szklary, Kańczugę oraz kończył się metą w Jarosławiu. Dla kibiców kolarstwa była to okazja do podziwiania rywalizacji uczestników wyścigu, a dla strażaków z gminy Niebylec czas wzmożonej pracy oraz gotowości przy zabezpieczeniu trasy przejazdu kolarzy. W służbach porządkowych zabezpieczających imprezę wzięło udział ponad 60 strażaków oraz 9 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Jednostki biorące udział w zabezpieczeniu to: OSP Gwoździanka (dowódca: dh Karol Misztal, wykorzystano sam. GBA Renault S130), OSP Niebylec (dowódca: dh Rafał Kołodziej, wykorzystano sam. SLRt Ford Transit, GCBA MAN TGM 18.340), OSP Jawornik (dowódca: dh Piotr Błądziński, wykorzystano sam. SLRt Renault Master III), OSP Konieczkowa (dowódca: dh Marek Pakla, wykorzystano sam. GLBA Iveco Turbo Daily 4×4 oraz GBA Star 244), OSP Gwoźnica Dolna (dowódca: dh Grzegorz Jakubski), OSP Gwoźnica Górna (dowódca: dh Piotr Kudła, wykorzystano sam. SLRr ARO 245 oraz GBA Star 244) oraz OSP Połomia (dowódca: dh Michał Noworól, wykorzystano sam. GBA Star 266). Całość zabezpieczenia na terenie gminy koordynował dh Mirosław Lenart (ratownik OSP Niebylec).
OSP Niebylec zabezpieczała teren od cmentarza w Niebylcu do skrzyżowania przy sklepie „Groszek” w składzie: Stanisław Knaś, Marek Gajewski, Leszek Jasiński, Leszek Lutak, Lucjan Bliźniak, Bartosz Kasprzyk, Wojtek Knaś, Piotr Ziobro oraz wspomniani wcześniej Rafał Kołodziej  i Mirosław Lenart.