bilde5-136x135[1]14 lipca około godz. 17:30 OSP Niebylec została zaalarmowana do zdarzenia drogowego w Baryczce. Po przybyciu na miejsce zastępu GCBA Man zastaliśmy niegroźnie początkowo wyglądającą stłuczkę samochodu dostawczego jednej z firm kurierskich oraz samochodu osobowego marki vw golf. Sytuacja pozornie była jednak niegroźna, gdyż jak się okazało we wstępnym rozpoznaniu osobówką kierowaną przez mieszkańca powiatu strzyżowskiego podróżowała również kobieta w zaawansowanej ciąży. Kierowcy biorący udział w zdarzeniu nie wymagali pomocy, dlatego 3 ratowników (Paweł Wcisło, Mirosław Lenart oraz wspierający nas w tym dniu Piotr Błądziński – strażak OSP Jawornik) natychmiast zajęło się kobietą, a pozostałych 3 strażaków (Wacław Krupa, Bartosz Kasprzyk oraz Leszek Lutak) zabezpieczyło miejsce zdarzenia i zorganizowało ruch na krajowej 9-ce. Na miejscu obecna była policja, po chwili dojechał zastęp JRG Strzyżów (LSRT Iveco) oraz zespół ratownictwa medycznego. Do czasu przybycia medyków ratownicy OSP Niebylec dokonali stabilizacji ciężarnej oraz udzielali wsparcia psychicznego. Wraz ze strażakami JRG pasażerkę unieruchomiono na desce i przekazano ZRM, który przewiózł ją do szpitala. Jako, że samochody uczestniczące w kolizji znajdowały się poza pasami ruchu kierujący działaniami ratowniczymi zezwolił nam na powrót do remizy.