bilde5-136x135[1]

Późne sobotnie popołudnie 12 lipca 2014 nie oznaczało dla strażaków z Niebylca spokoju po porannym wypompowywaniu piwnic. Około godz. 18:45 zostaliśmy zaalarmowani do zdarzenia drogowego na cieszącym się złą sławą zakrętów w miejscowości Wyżne. Do zdarzenia wyjechał GCBA Man z 5 ratownikami. Na miejscu okazało się, że kierowca Renault Kangoo z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Samochodem podróżowała pasażerka, która nim strażacy dojechali na miejsce została odtransportowana karetką do szpitala. Strażacy z Niebylca zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz organizacja ruchu na drodze. Na miejsce przybyli również policjanci wraz z zastępem JRG Strzyżów (LSRT Iveco), który jednak nie spędził tam zbyt wiele czasu ze względu na kolejne zdarzenie drogowe w Jaworniku. W obu wymienionych miejscach podobne zdarzenia miały miejsce po raz drugi tego dnia – kilka godzin wcześniej w Wyżnym w rowie znalazł się samochód marki audi, a w Jaworniku w godzinach przedpołudniowych wyjazd do wypadku odnotowała m.in. OSP Jawornik. OSP Niebylec wyjechała w następującym nietypowym składzie: dh Rafał Krupa – dowódca, Wacław Krupa – kierowca, Michalina Jaczyńska, Lucjan Bliźniak oraz Leszek Lutak. Najstarsi strażacy z Niebylca nie pamiętają kiedy do typowej akcji wyjeżdżała kobieta, tym razem jednak w składzie ratowników mieliśmy strażaka z OSP Antoniew, czyli wspominaną wcześniej druhnę Michalinę. Do Niebylca przybyła wraz z naszym strażakiem, aktualnie rzecznikiem prasowym PSP w Sochaczewie mł. kpt. Rafałem Krupą. Jak pokazuje powyższy przykład ratownik nie ma urlopu, jest nim w każdym miejscu i czasie.

W miejscu zdarzenia od dłuższego czasu jak donoszą media nie ma spokoju, szczególnie po opadach deszczu. Zła sława zakrętów w Wyżnym spowodowana jest częstymi kolizjami, niestety również śmiertelnymi. Pobliska OSP Czudec wyjeżdża alarmowo w te okolice z duża regularnością i nie zanosi się na zmianę tego fatalnego stanu rzeczy. Czytających ten wpis możemy jedynie uczulić na zachowanie wzmożonej ostrożności na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Wyżne, jest tam naprawdę bardzo niebezpiecznie.