2014-06-23O wczesnych godzinach rannych w poniedziałek (23 czerwca 2014 godz. 4:26) OSP Niebylec została zadysponowana do wypadku w Jaworniku. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu GCBA Man okazało się, że kierująca samochodem marki Lexus, mieszkanka powiatu sanockiego straciła panowanie nad pojazdem przy zjeździe z „jawornickiej góry” i wydachowała na prywatną posesję. Pojazdem podróżował również pasażer. Przed przyjazdem zastępu OSP Niebylec działania prowadził już zespół ratownictwa medycznego ze Strzyżowa, który mając dostęp do poszkodowanych przygotował kierowcę do transportu karetką. Pasażer został natomiast unieruchomiony na noszach typu deska przez ratowników z Niebylca i przekazany drugiemu ZRM. Przed przyjazdem drugiej karetki na miejsce przybyła policja, która zajęła się organizacją ruchu na drodze krajowej nr 9 oraz 2 zastępy JRG Strzyżów (lekkie Iveco oraz GCBA Man). Zastęp OSP Niebylec (Wacław Krupa – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca, Paweł Wcisło, Mirosław Lenart oraz Bartosz Kasprzyk) po przekazaniu poszkodowanego otrzymał zgodę na opuszczenie miejsca zdarzenia i powrócił do remizy o godz. 5:05. Na miejscu pozostali policjanci oraz strażacy JRG Strzyżów