VI Rajd Nocy Muzeów w Niebylcu
Nie po raz pierwszy strażacy z Niebylca uczestniczą w zabezpieczeniu rajdu samochodowego, jednak w ostatnią niedzielę 18 maja 2014 mieliśmy do czynienia z nieco inną motoryzacyjną imprezą. Tym razem zostaliśmy poproszeni do zabezpieczenia mety i zarazem startu niezwykłych samochodów uczestniczących w VI Rajdzie Nocy Muzeów. Naszym zadaniem było zamknięcie odcinka drogi oraz parkingu przy pomnikach św. Floriana oraz św. Jerzego Popiełuszki w Niebylcu równolegle do drogi krajowej nr 9. W godzinach od 11 do 12:30 w miejscu tym zorganizowany został postój wraz z prezentacją przepięknych zabytkowych samochodów oraz ich start do następnego etapu rajdu. Trasa rozpoczynała się w Boguchwale następnie poprzez Niechobrz, Czudec, Żarnową i Gwoździankę prowadziła do Niebylca, skąd przez Jawornik i Lutczę do Krosna. Zamknięcia wyznaczonego miejsca dokonaliśmy już o godz. 9:00 z uwagi na uroczystości pierwszokomunije odbywające się w kościele parafialnym w Niebylcu – spowodowało to wzmożony ruch oraz zwiększoną liczbę pojazdów w bliskiej okolicy. Wykorzystaliśmy w tym celu nasze samochody ratowniczo-gaśnicze GCBA Man oraz LSRT Ford. Przyjazd około 40 załóg spowodował również duże zainteresowanie widzów. Na zakończenie druhowie z Niebylca czuwali nad organizacją ruchu na niebyleckim rondzie oraz drodze przy Urzędzie Gminy, gdzie zorganizowane zostało stanowisko startowe. Nad prawidłowością ruchu czuwali również policjanci z KPP Strzyżów. W zabezpieczeniu imprezy udział wzięli druhowie Rafał Kołodziej, Lucjan Bliźniak, Leszek Lutak, Mirosław Lenart, Tomasz Ziobro oraz Leszek Jasiński.