Pożar trawy obok klubu w Jaworniku28 maja około godz. 22:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru trawy w Jaworniku. Do akcji wyruszyliśmy w 10 osobowym składzie obydwoma samochodami GCBA Man oraz LSRT Ford. Trawa płonęła obok tzw. „klubu” w Jaworniku, czyli na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą krajową nr 9. Kilku okolicznych mieszkańców początkowo przekonanych było, iż płonie wypomniany wcześniej budynek „klubu”, na szczęście była to wcześniej skoszona, wysuszona trawa. Rozpoczęliśmy akcję gaśniczą od wykorzystania działka wodnego z Mana co spowodowało błyskawiczne opanowanie zagrożenia, następnie użyte zostały tłumienice oraz na zakończenie dogaszenie wodą. Wobec szybkiego opanowania sytuacji dodatkowe siły i środki nie były potrzebne, po zgłoszeniu dyspozytorowi powróciliśmy do remizy. W akcji udział wzięli druhowie: Bartosz Kasprzyk – kierowca GCBA, Lucjan i Krzysztof Bliźniak, Daniel Sołtys, Piotr Ziobro, Paweł Wcisło, Maciej Noster, Wacław Krupa – kierowca LSRT, Leszek Lutak oraz Mirosław Lenart. Przyczyn zapłonu nie udało się ustalić.