Pożar w Niebylcu - 31 maja 2014Do tragicznego w skutkach pożaru doszło 31 maja około godziny 22 w Niebylcu. W sobotnią noc płonęło poddasze mieszkania, w czasie akcji gaśniczej odnalezione zostały zwęglone ludzkie zwłoki. Stan zwłok uniemożliwiał stwierdzenie tożsamości, nawet określenie płci. W akcji udział wzięło 7 zastępów straży OSP Niebylec (pierwsi na miejscu zdarzenia), OSP Konieczkowa, OSP Jawornik, OSP Lutcza, 3 samochody ratowniczo-gaśnicze JRG Strzyżów w tym jeden z wysięgnikiem. Działania ratownicze rozpoczęły się od zbudowania przez strażaków z Niebylca 2 linii gaśniczych i natarcia 2-ch rot gaśniczych. Płonące poddasze niezamieszkałego od dłuższego czasu mieszkania stanowiło duże zagrożenie dla sąsiednich zabudowań jak i pomieszczeń przyległej budowli, w których znajdował się m.in. zakład fryzjerski. Zagrożenie wspomnianego zakładu zostało zażegnane przez strażaków z OSP Konieczkowa, którym udało się wjechać lekkim Iveco w wąski wjazd od strony wschodniej budynku i rozpocząć obronę tej części obiektu. Niestety po północy podczas prowadzonej akcji gaśniczej doszło do dramatycznego odkrycia spalonych ludzkich zwłok. Pomimo zakończenia akcji gaśniczej strażacy z Niebylca powrócili do remizy około godziny 5:00 dnia następnego ze względu dochodzenie policyjne. W akcji udział wzięli druhowie: Wacław Krupa, Lucjan Bliźniak, Maciej Noster, Stanisław Wesołowski, Paweł Antonik, Piotr Ziobro, Daniel Sołtys, Paweł Stachura, Leszek Jasiński, Sławomir Krzysztoń oraz Marcin Czurczak.

Nagranie Dawid Sołtys

Materiał filmowy: tvpodkarpacie.pl