W dniu dzisiejszym w Niebylcu na drodze gminnej relacji Niebylec – Jawornik – Żarnowa nastąpiła pierwsza interwencja strażaków z OSP Niebylec w związku z ulewnymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem. Około 12:35 druhowie Rafał Kołodziej oraz Mirosław Lenart udali się LSRT Ford do usunięcia drzewa leżącego na ww drodze. Zagrożenie zostało dość szybko usunięte z użyciem pilarki spalonowej. Oby była to pierwsza i ostatnia interwencja strażaków, jednak prognozy wskazują na różne scenariusze związane z podtopieniami, burzami oraz porywistym wiatrem. Na godz. 16 jak donoszą podkarpackie media strażacy interweniowali około 200 razy (nowiny24.pl) najczęściej w związku z połamanymi drzewami oraz gałęziami, rzadziej do wypompowywania wody.