3 maja br. tradycyjnie strażacy z OSP Niebylec wzięli udział w gminnych obchodach 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji. Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki pod remizą OSP Niebylec, następnie poczty sztandarowe wraz z druhami udali się do kościoła parafialnego pw. Znalezienia Krzyża Św. w Niebylcu. Mszę świętą odprawił ks. Czesław Goraj proboszcz parafii, natomiast kazanie wygłosił ks. Mariusz Korbecki wikariusz. Po zakończonej mszy św. strażacy wraz z uczestnikami uroczystości udali się pod pomnik św. Floriana, gdzie został złożony meldunek przez komendanta gminnego ZG ZOSP RP w Niebylcu dh Stanisława Daszykowskiego, uroczyste wciągnięcie flagi na masz. W okolicznościowym przemówieniu wystąpił wójt gminy Zbigniew Korab, następnie delegacje składały kwiaty pod pomnikiem. W dalszej części uczetnicy mogli wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej z Niebylec pod kierownictwem Janusza Raka oraz obejrzeć występ mażoretek z GOK Niebylec. Ze względu na święto strażaka w dniu następnym wójt gminy Niebylec zorganizował okolicznościowy poczęstunek dla strażaków w sali GOK-u.

4 maja swoje święto druhowie z Niebylca spędzili na miejscu jak i na wyjeździe – jedni jak i drudzy uczestniczyli w liturgicznym wspomnieniu św. Floriana, patrona strażaków. Część z nich wzięła udział w odpustowej mszy św. odprawionej przez niebyleckiego rodaka ks. kanonika Waldemara Doparta – był to zarazem jubileusz jego 25 letniej służby kapłańskiej. We mszy udział wzięli strażacy oraz poczty sztandarowe straży z Konieczkowej, Jawornika, Gwoździanki, Blizianki i oczywiście z Niebylca.
Druga delegacja z OSP Niebylec wraz z pocztem sztandarowym udała się na XIX regionalną pielgrzymkę podkarpackich strażaków w Kalwarii Pacławskiej, gdzie obchodzony jest na szczeblu wojewódzkim dzień strażaka. Po drodze druhowie jednak druhowie odwiedzili grób zmarłego w ubiegłym roku ś.p. Zbigniewa Stachury – druha honorowego spoczywającego na cmentarzu w Przemyślu. Coroczną tradycją podczas wyjazdów na Kalwarię były odwiedziny ś.p. druha Zbigniewa rodaka niebyleckiego zamieszkałego w Przemyślu po zakończonych uroczystościach, niestety w tym roku pielgrzymka ta wyglądała inaczej. W roku przyszłym pamiętając o zasługach ś.p. Zbigniewa Stachury jednym z punktów pielgrzymki będą odwiedziny jego grobu. Do sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej zjechali strażacy z całego województwa podkarpackiego wraz z pocztami sztandarowymi, kilkunastu druhów zostało odznaczonych. Z OSP Niebylec również uczestniczył sztandar niesiony przez niezastąpionego od lat chorążego druha Józefa Sołtysa (prawdopodobnie najstarszego chorążego pocztów sztandarowych z woj. podkarpackiego) oraz druhowie Stanisław Wesołowski oraz Krzysztof Sowa. Ponadto w pielgrzymce wzięli udział druhowie Wacław Krupa, Stanisław Knaś, Józef Sołtys (skarbnik), Rafał Kołodziej, Lucjan Bliźniak, Leszek Jasiński oraz Tomasz Ziobro. Po zakończonych uroczystościach druhowie odwiedzili miejscowość Mików obok Komańczy.