2014-05-20
20 maja około godz. 14:10 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego w miejscowości Gwoździanka. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że kierująca pojazdem marki Honda Prelude mieszkanka powiatu strzyżowskiego z nieznanych przyczyn (prawdopodobnie poślizg na mokrej tuż po opadach deszczu nawierzchni) straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie. W pojeździe podróżowała również pasażerka. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Strażacy z Niebylca zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz asystowali w unieruchomieniu poszkodowanej, kierującej pojazdem oraz przekazaniu jej ZRM, pasażerka została odprowadzona również do karetki. W tym momencie dojechał zastęp JRG Strzyżów. Po odjeździe karetki zastęp niebyleckiego MANa otrzymał zgodę na powrót do remizy. W akcji brali udział: Wacław Krupa – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca oraz ratownicy Mirosław Lenart, Maciej Noster oraz Leszek Lutak.