Po raz drugi tego samego dnia strażacy z Niebylca zostają zadysponowani od usunięcia drzew z drogi gminnej relacji Niebylec – Jawornik – Żarnowa. Poprzednio niespełna pół doby wcześniej OSP Niebylec interweniowała na tej samej drodze jednak tym razem są to 4 zwalone drzewa. Wyjazd o 22:30 jest w zwiększonym składzie, zagrożenie większe, bo co najmniej 2 drzewa uniemożliwiają całkowicie ruch na drodze. 3 drzewa na wspomnianej drodze zostaje usunięte z użyciem pilarek spalinowych, ostatnie czwarte zostaje zauważone na zjeździe do Jawornika. Do działań wyjeżdżają samochodem LSRT Ford druhowie: Wacław Krupa, Lucjan Bliźniak, Bartosz Kasprzyk, Paweł Wcisło, Maciej Noster, Piotr Ziobro, Mirosław Lenart oraz Leszek Lutak. Prognozy są nadal niepokojące jak również ilość interwencji strażaków w podkarpackim nadal się zwiększa (nowiny24.pl – )