Dwa golfy przy Leśnym Dworze

30 maja o godz. 11:49 strażacy z Niebylca zostali zaalarmowani do kolizji dwóch samochodów na drodze krajowej nr 9 w okolicach restauracji „Leśny Dwór” w Żyznowie. Wraz z ostatnim sygnałem syreny nastąpił wyjazd zastępu GCBA Man w kierunku zdarzenia. Na miejscu okazało się, że doszło do kolizji drogowej z udziałem 2-ch volkswagenów golf kierujących przez mieszkańca powiatu strzyżowskiego oraz prawdopodobnie mieszkańca powiatu sanockiego. Obydwoma poszkodowanymi zajmowali się już ratownicy medyczni z ambulansu Pogotowia Ratunkowego w Strzyżowie oraz ratownicy z przypadkowo przejeżdżającej karetki transportowej. Strażacy z Niebylca zajęli się więc zabezpieczeniem pojazdów biorących udział w kolizji oraz miejsca zdarzenia. Obecni również na miejscu policjanci wraz z funkcjonariuszami ITD  będącymi akurat w pobliżu miejsca kolizji zorganizowali ruch wahadłowy. Na miejsce dotarły również 2 zastępy z JRG Strzyżów (Man oraz lekkie Iveco). Obydwaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala, jeden z zastępów JRG również opuścił miejsce zdarzenia, przybyli natomiast policyjni technicy, którzy rozpoczęli czynności wyjaśniające przyczyny wypadku. Strażacy z Niebylca Wacław Krupa oraz Mirosław Lenart zostali wyznaczeni do kierowania ruchem wahadłowym w miejsce wspomnianych wcześniej funkcjonariuszy, druh Mariusz Pankiewicz wraz z strażakami z JRG po zakończeniu pracy biegłych z policji uczestniczył w sprzątaniu nawierzchni jezdni. Powrót do remizy nastąpił o godz. 13:40.