Pożar traw Gwoźnica Górna - 14 marca 2014

W piątek 14 marca 2014 o godz.SK0-003
17:25 OSP Niebylec została zadysponowana do pożaru nieużytków w Gwoźnicy Dolnej. Z remizy błyskawicznie wyruszył GCBA Man z zastępem strażaków na „pokładzie”. W drodze do miejsca zdarzenia dogoniliśmy kolegów z OSP Konieczkowa, a tuż przed dotarciem do celu z bocznej drogi wyjechał przed nami jeszcze zastęp druhów z OSP Gwoźnica Górna. Pożar został zlokalizowany w przysiółku Kąty Gwoźnickie. Po przybyciu na miejsce zagrożenie zostało szybko opanowane przez linie gaśnicze trzech zastępów oraz strażaków z tłumienicami. Właściwie po pełnym opanowaniu sytuacji na miejsce dotarli również strażacy PSP Strzyżów, którzy przejęli miejsce zdarzenia i zezwolili zastępom OSP na powrót do swoich remiz. OSP Niebylec wyjechała w składzie: Lucjan i Krzysztof Bliźniak, Bartosz Kasprzyk, Piotr Ziobro, Paweł i Michał Wcisło oraz Maciej Noster. Na miejscu również obecni byli prezes Wacław Krupa, Mirosław Lenart, Leszek Lutak oraz Mariusz Pankiewicz.98-367