Późną niedzielą 2 lutego 2014 r. OSP Niebylec zostaje zadysponowanie około godz. 20:45 do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Jawornik. Mniej więcej w połowie wzniesienia dzielącego Jawornik z Lutczą  (od strony tej pierwszej miejscowości) mieszkaniec powiatu brzozowskiego stracił panowanie nad samochodem marki Opel Omega i wjechał do przydrożnego rowu. Kobieta podróżująca jako pasażer po dojeździe na miejsce zastępu OSP Niebylec poczuła osłabienie, dlatego strażacy chociaż była w 640-461
stanie poruszać się o własnych siłach zaproponowali unieruchomienie na desce. W ten sposób została przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego ze Strzyżowa. Na miejscu zdarzenia działania prowadził również zastęp PSP Strzyżów oraz policja. Przez kilkadziesiąt minut druhowie z OSP Niebylec kierowali ruchem wahadłowym. Po opuszczeniu miejsca zdarzenia przez PSP Strzyżów druhowie OSP Niebylec dokonali uprzątnięcia jezdni oraz umożliwili przybyłej Pomocy Drogowej na odtransportowanie uszkodzonego pojazdu. Do remizy cisco 640-911 zastęp OSP Niebylec powrócił około godz. 22:15. Na miejscu zdarzenia obecni byli druhowie: Wacław Krupa, Lucjan Bliźniak, Paweł Wcisło, Leszek Lutak, Maciej Noster, Bartosz Kasprzyk, Piotr Ziobro, Wojciech Knaź, Mariusz Pankiewicz oraz Mirosław Lenart.