Wspólne działania z OSP Gwoździanka - zdarzenie drogowe na drodze gminnej  Niebylec- Jawornik- Gwoździanka 14 stycznia 201421 stycznia 2014 o godz. 9:40 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia na drodze gminnej relacji Niebylec – Jawornik – Gwoździanka. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że kierowca dostawczego Iveco stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń i o dziwo nie został uszkodzony ładunek w postaci okien przewożonych na stelażu. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia zaniechaliśmy próby wyciągania samochodu, niestety LSRT Ford również miał problemy na oblodzonej drodze, nie było też w pobliżu utwardzonego pobocza więc  w tym przypadku nie było możliwości skutecznego zastosowana wyciągarki. Przyjazd ciężkim Manem 18.340, który pozostał w remizie też prawdopodobnie nie przyniosłoby oczekiwanych rezultatów – konieczne było zastosowanie pojazdu wyposażonego w wyciągarkę, który poradzi sobie poza linią jezdni i będzie możliwość ustawienia go na jednej z przyległych działek, gdzie było dosyć grząsko. Zasugerowaliśmy dyspozytorowi zadysponowanie Renault S130 4×4 będącego na wyposażeniu OSP Gwożdzianka i po chwili usłyszeliśmy selektywne wywołanie uruchomione w tej miejscowości. Nim koledzy z Gwoździanki dotarli na miejsce dokonaliśmy rozładowania okien, które pozostały na samochodzie. Renault z Gwoździanki również nie był w stanie dokonać wyciągnięcia samochodu wprost z drogi, niezwykle oblodzony asfalt powodował trudności nawet w chodzeniu obecnych osób, dlatego kierowca dh Stanisław Lenart ustawił się na działce z nieużytkami przylegającymi do jezdni skąd stosunkowo łatwo udało się wydostać „dostawczaka”. Następnie pomogliśmy kierowcy Iveco ponownie załadować ładunek. W tych nietypowych działaniach z dobrej strony pokazał się samochód OSP Gwoździanka wyposażony w napęd 4×4 i przy tym wyjątkowo zwrotny. Miejsce z jakiego prowadził ostateczne działania dla naszych samochodów mogłyby okazać się dość kłopotliwe. We wspólnych działaniach udział wzięli: Wacław Krupa (kierowca), Mirosław Lenart, Leszek Jasiński, Maciej Noster, Mariusz Pankiewicz i Piotr Ziobro – wszyscy z OSP Niebylec, koledzy z OSP Gwoździanka przybyli zaś w składzie: wspomniany Stanisław Lenart (kierowca), Stefan Czurczak oraz Józef Borys. Podczas działań obecny na miejscu zdarzenia był również prezes ZG ZOSP w Niebylcu dh Adam Błądziński.