Wypadek w Jaworniku 8 stycznia 2014 r.8 stycznia 2014 o godz. 8:40 zostaliśmy zaalarmowani przez selektywne wywołanie do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Jawornik. 000-958
Po szybkim opuszczeniu remizy i dotarciu na miejsce okazało się, że w rowie leży na dachu samochód dostawczy marki Opel Vivaro kierowany przez mieszkańca powiatu strzyżowskiego. Na miejscu obecny był również ambulans pogotowia ratunkowego, który zabrał 28-letni kierowcę z obrażeniami  do szpitala.  Zadania zatem po szybkiej ocenie sytuacji wyglądały następująco: Paweł Noster (dowódca) wraz z Piotrem Ziobro, Leszkiem Jasińskim oraz Wacławem Krupą (kierowca) dokonali zabezpieczenia miejsca zdarzenia obejmującym pas ruchu sąsiadujący bezpośrednio z samochodem, Mirosław Lenart i Mariusz Pankiewicz dokonali zabezpieczenia uszkodzonego samochodu. Międzyczasie dojechały 2 samochody PSP Strzyżów, a 3- ch na początku wymienionych druhów zorganizowało ruch wahadłowy, natomiast kierowca naszego GCBA Man przygotował się do wyciągania uszkodzonego samochodu. W zaistniałej sytuacji trzeba było neutralizować wycieki z samochodu oraz był problem z dotarciem do akumulatora. Po postawieniu samochodu na koła przy pomocy wyciągarki naszego Mana dokonano ostatecznego odpięcia zasilania elektrycznego samochodu, uprzątnięto błoto z jezdni i przekazano teren przybyłym policjantom do czasu przybycia pomocy drogowej.A30-327 exams
Na miejscu obecny był również druh Jan Błądziński z OSP Jawornik, który wsparł w działaniach strażaków z Niebylca.