Wypadek w Jaworniku 10 stycznia 2014 - godz. 9:40Minęło 2 doby (10 stycznia 2014 – godz. 9:40) i znów alarmowo wyjeżdżamy dokładnie w to samo miejsce w Jaworniku – tym razem jest jednak groźniej: zderzenie dwóch samochodów forda mondeo oraz audi A4. Po nieco problematycznym wyjeździe z remizy z uwagi na dzień targowy w Niebylcu kierowca Mana dh Wacław Krupa dowozi nas na miejsce zdarzenia, gdzie przód mondeo znajduje się w rowie, natomiast audi stoi jakieś 100 metrów dalej. Po szybkiej ocenie sytuacji wynika, że poszkodowany jest kierowca mondeo 39 letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, kierowca audi mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego nie odniósł obrażeń. Druhowie Piotr Ziobro oraz Mariusz Pankiewicz dokonują zatrzymania ruchu na krajowej 9, druhowie Mirosław Lenart oraz dowódca Paweł Noster udają się do znajdującego się w mondeo kierowcy. Przy samochodzie spotykamy parę ratowników medycznych przypadkowo przejeżdżających obok miejsca zdarzenia, którzy udzielają nam precyzyjnych informacji dotyczących poszkodowanego, sam poszkodowany jest również przytomny. Dokonujemy stabilizacji kierowcy i przygotowujemy deskę do transportu – dojeżdża Zespół Ratownictwa Medycznego ze Strzyżowa oraz strażacy z PSP Strzyżów. Wspólnymi siłami dokonujemy unieruchomienia poszkodowanego na desce i przekazania do ambulansu. Na zakończenie akcji uczestniczymy w uprzątnięciu jezdni, a miejsce zdarzenia zostaje przekazane przybyłym policjantom. Na miejscu oprócz wymienionych wcześniej strażaków obecny był również druh Leszek Lutak, który wsparł druhów w organizacji ruchu.

Jak informuje witryna podkarpackiej policji (www.podkarpacka.policja.gov.pl):

„Do zdarzenia doszło o 9.40 na drodze krajowej nr 9 w Jaworniku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 39-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, kierujący fordem mondeo, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w audi A4, którym kierował 31-letni mieszkaniec powiatu ropczycko – sędziszowskiego. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał kierujący fordem.

Policjanci ustalili, że obydwaj kierujący byli trzeźwi”