Strażacy z Niebylca mieli 20 grudnia 2013 kolejny wyjazd do zdarzenia drogowego tym razem w Jaworniku na drodze krajowej nr 9. O godz. 1 w nocy wrócili z Konieczkowej, gdzie brali udział w akcji ratunkowej związanej z dachującym osobowym volkswagenem, a o godzinie 16:20 zostali zaalarmowani do wspomnianego wcześniej Jawornika. W zdarzeniu tym samochód marki  Audi 80 wjechał w tył samochodu Volkswagen Bora. Lekko poszkodowana była kobieta, kierowca volkswagena, której pomocy udzielili Paweł Wcisło oraz Maciej Noster – do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego ze Strzyżowa pozostała pod obserwacją pierwszego z wymienionych ratowników. Pozostali druhowie Bartosz Kasprzyk, Piotr Ziobro, Mariusz Pankiewicz oraz Leszek Lutak zajęli się zabezpieczeniem i oznakowaniem miejsca zdarzenia. Po tych czynnościach i przekazaniu poszkodowanej ZRM, jak również po uzyskaniu zgody obecnych na miejscu policjantów oraz dyspozytora PSP druhowie udali się do remizy. W trakcie zdarzenie na miejscu obecny był też przypadkowo przejeżdżający prezes OSP Wacław Krupa wraz z małżonką.