Przez 2 dni druhowie OSP Niebylec pomagali wolontariuszom ze Strzyżowa działającym w ramach projektu Szlachetna Paczka. 7 i 8 grudnia 2013 przy użyciu LSRt Ford przewieźli kilkadziesiąt paczek, które zostały przekazane rodzinom na terenie powiatu strzyżowskiego. Akcja Szlachetna Paczka organizowana jest od 13 lat.

Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

W powiecie strzyżowskim również działają wolontariusze Szlachetnej Paczki, który w tym roku zwrócili się w porozumieniu z Urzędem Gminy Niebylec o pomoc do strażaków z Niebylca. Jak wyjaśniają wolontariusze ze Strzyżowa:

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia.

W sobotę z magazynu Szlachetnej Paczki w Strzyżowie strażacy wraz z wolontariuszami przewozili artykuły przeznaczone dla rodzin do miejscowości Lutcza, Gogołów, Konieczkowa, Godowa, Wyżne oraz dwukrotnie Lubla. Niedziela to przejazdy do Połomi, Wyżnego oraz Glinika Charzewskiego. Jeden z sobotnich kursów nie obył się bez przygód – podczas transportu do Konieczkowej z powodu śliskiej nawierzchni drogi i znacznego wzniesienia Ford Transit nie był w stanie dojechać do celu. Z pomocą przybyli koledzy Marek Pakla i Wojciech Stanisławczyk, druhowie OSP Konieczkowa swoim LSRt Iveco dysponującym napędem na obydwie osie. W ten sposób po szybkim przeładunku udało się dostarczyć paczki do rodziny. W projekt zaangażowany był przede wszystkim druh Leszek Lutak, który uczestniczył w akcji w sobotę z Lucjanem Bliźniakiem oraz w niedzielę z Bartłomiejem Kasprzykiem. OSP Niebylec otrzymała list z podziękowaniem podpisanym przez ks. Jacka Stryczka, natomiast druh Leszek otrzymał certyfikat wolontariusza Szlachetnej Paczki. List z podziękowaniem został również wysłany na adres wójta gminy Niebylec.