Wypadek w Konieczkowej - 2013-12-19

Około 23:40 nocną ciszę i sen strażaków z Niebylca zakłócił alarm selektywnego wywołania uruchomiony przez dyspozytora PSP Strzyżów, a wszystko za sprawą wypadku drogowego w Konieczkowej jaki miał miejsce 19 grudnia 2013 r. Do zdarzenia wyruszyliśmy samochodem GCBA MAN w dziewięcioosobowym zespole ratowników. Na miejscu okazało się, że samochód marki Volkswagen Vento zjechał z jezdni, następnie dachował. W samochodzie jechało kierowca oraz 3-ch pasażerów. Celem uwolnienia 3-ch pierwszych został użyty zestaw hydrauliczny PSP Strzyżów, następnie wykorzystany został również zestaw poduszek hydraulicznych dla uwolnienie ostatniego z poszkodowanych. Na miejscu pracowali strażacy z PSP Strzyżów, OSP Jawornik, OSP Niebylec, policja oraz 4 zespoły ratownictwa medycznego (2 ambulansy przybyły nieco później po uwolnieniu poszkodowanych). Podsumowując:

Do szpitala trafili czterej młodzi mężczyźni: dwóch 17-latków, 19 i 21-latek. Z uwagi na doznane obrażenia zostali hospitalizowani. Od wszystkich pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady mające związek ze zdarzeniem. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. Policjanci ustalają, kto kierował volkswagenem.

Przed przyjazdem techników policyjnych zostaliśmy odwołani przez kierującego akcja ratowniczą wraz z OSP Jawornik oraz PSP Strzyżów. Do remizy powróciliśmy około godziny 1:00. Podczas akcji udział wzięli: Wacław Krupa – dowódca, Bartłomiej Kasprzyk – kierowca oraz ratownicy Maciej Noster, Daniel Sołtys, Piotr Ziobro, Mirosław Lenart, Mariusz Pankiewicz, Leszek Lutak i Lucjan Bliźniak.

Tekst na podstawie informacji własnych oraz http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/