10 listopada tuż przed gminnymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości ok. godz. 9:50 zaalarmowani zostaliśmy do zdarzenia drogowego w miejscowości Lutcza na drodze krajowej nr 9. Na miejscu w przydrożnym rowie leżał samochód marki Opel Astra, w którym jechał kierowca wraz z dwoma pasażerami. Kierowca prawdopodobnie z uwagi na niekorzystne warunki na drodze (opady deszczu) wpadł w poślizg i stracił panowanie nad samochodem. Kierowca odniósł lekkie obrażenia, została udzielona mu pomoc po czym został przekazany przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego, dwaj pasażerowi nie odnieśli widocznych obrażeń. Druhowie dokonali zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz samochodu. W akcji udział wzięli druhowie Wacław Krupa, Lucjan Bliźniak, Rafał Kołodziej, Bartłomiej Kasprzyk oraz Mirosław Lenart. Druhowie po sprawnie przeprowadzonej akcji oraz przekazaniu miejsce zdarzenia strażakom PSP Strzyżów zdążyli jeszcze powrócić na obchody Święta Niepodległości.