2013-11-19_319 listopada około godz. 19:45 zostaliśmy zaalarmowani selektywnym wywołaniem do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 9 w Lutczy. Do zdarzenia wyjechaliśmy w sile jednego zastępu naszym GCBA MAN. Na miejscu okazało się, że doszło do zderzenia czołowego niesymetrycznego samochodu Fort Transit z samochodem TIR marki Renault. Dokonaliśmy zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz przystąpiliśmy do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy dostawczego Forda.C_TFIN52_64
Międzyczasie na miejsce przybył zastęp PSP Strzyżów, Zespół Ratownictwa Medycznego ze Strzyżowa oraz koledzy z OSP Lutcza. Poszkodowany został w miarę szybko przekazany ZRM, przy udzielaniu mu pomocy oraz unieruchomieniu na noszach typu deska pozostał jednak w asyście dh Maciej Noster. Kierowca i pasażer TIR-a nie odnieśli obrażeń. Ruch na drodze krajowej nr 9 został całkowicie zamknięty w miejscu wypadku, aż do zakończenia pracy techników policyjnych. Po zakończeniu ich czynności samochód dostawczy został odtransportowany na parking pomocy drogowej, natomiast TIR odholowany na parking należący do firmy Transirma. Uczestniczyliśmy w uprzątnięciu jezdni, dh Leszek Lutak przez chwilę wraz z druhem OSP Lutcza kierował ruchem wahadłowym.

Na miejscu zdarzenia pracowali oprócz wymienionych udział wzięli druhowie Wacław Krupa, Lucjan Bliźniak, Bartosz Kasprzyk, Daniel Sołtys, Mariusz Pankiewicz oraz Mirosław Lenart.070-462
Działania zostały zakończono ok. 22:00