10 listopada 2013 strażacy z OSP Niebylec włączyli się w gminne obchody Święta Niepodległości. Nasz poczet sztandarowy oraz druhowie wzięli udział w uroczystej Mszy Św. oraz zbiórce pod pomnikiem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Ponadto druhowie Leszek Lutak oraz Lucjan Bliźniak zabezpieczali plac gdzie odbywała się zbiórka jak i kierowali ruchem na drodze krajowej nr 9 podczas przemarszu uczestników uroczystości.

Na pierwszym planie poczet sztandarowy OSP Niebylec (od lewej Andrzej Kowalski, Józef Sołtys oraz Stanisław Wesołowski)

Na pierwszym planie poczet sztandarowy OSP Niebylec (od lewej Andrzej Kowalski, Józef Sołtys oraz Stanisław Wesołowski)

Druhowie Wacław Krupa, Lucjan Bliźniak, Rafał Kołodziej, Bartłomiej Kasprzyk oraz Mirosław Lenart dołączyli do uroczystości w dosłownie ostatniej chwili, gdyż kilkadziesiąt minut wcześniej wyjechali do zdarzenia drogowego jakie miało miejsce na krajowej nr 9 w Lutczy.