W zawiązku z trzydniowym wydarzeniem spowodowanym wręczeniem Krzyża Misyjnego dla br. Benedykta Pączki z Konieczkowej strażacy z OSP Niebylec poproszeni zostali przez organizatorów o pełnienie służby porządkowej. We współpracy z OSP Konieczkowa przez 2 dni (sobota oraz niedziela) druhowie z Niebylca pracowali na stadionie w Niebylcu gdzie miało miejsce to niecodzienne wydarzenie oraz kierowali ruchem na drodze krajowej nr 9 podczas przemarszu uczestników uroczystości. Zadanie nie należało do łatwych, ponieważ podczas imprez towarzyszących uroczystościom w miejscach, gdzie pełnili służbę druhowie OSP przewinęło się około 2-ch tysięcy ludzi. Przesympatyczny br. Benedykt Pączka osobiście dziękował strażakom, a sam kilka tygodni później jako misjonarz poleciał do stolicy Czadu N’Djameny, skąd uda się na misję do Ngaoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej. Przed br. Benedyktem stają wielkie wyzwania, szczególnie w obecnym czasie niepokoju, Republika Środkowoafrykańska, bowiem ogarnięta jest wojną domową.