1 września 2013 roku prezes Wacław Krupa, naczelnik Paweł Noster oraz druh Rafał Krupa wzięli udział w uroczystości poświęcenia samochodu ratowniczo gaśniczego w jednostce OSP Gwoździanka. Nasi sąsiedzi dzień wcześniej otrzymali  średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault S130, który zastąpi leciwego Żuka. Dowódcą uroczystości był druh Rafał, który nienagannie poprowadził  druhów. Druh Rafał ma spore doświadczenie w tej materii ponieważ podczas studiów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie służył w kompani reprezentacyjnej.
Pożarniczy Renault jaki otrzymała Gwoździanka był początkowo użytkowany i skonstruowany do gaszenia lasów we Francji, następnie zanim trafił do OSP Gwoździanka został przebudowany w Polsce przez firmę Woźniak z Lubartowa. Samochód na podwoziu Renault S130 i zmodyfikowanej w Polsce zabudowie francuskiej firmy SIDES wyposażony jest m.in. w zbiornik o pojemności 3000 litrów wody, autopompę o wydajności 2200 l/m, szybkie natarcie, wyciągarkę hydrauliczną (12 t.), napęd 4×4 oraz siedmioosobową jednomodułową kabinę.
Dodatkowy średni samochód pożarniczy z pewnością przyczyni się do porawy bezpieczeństwa w miejscowości Gwoździanka jak również na terenie całej gminy Niebylec.