Rozpoczął się cykl szkoleń dla strażaków OSP. Organizatorem tych szkoleń jest Komenda Powiatowa PSP w Strzyżowie. Koordynatorem jest kpt. Bernard Baran funkcjonariusz PSP w Strzyżowie . W dniach od 15.10.2012r. do 20.10.2012 r. odbyło się pierwsze z zaplanowanych w tym roku, szkolenie dowódców OSP.Około sześćdziesięcu strażaków z całego powiatu strzyżowskiego wzięło udział w tym szkoleniu.Warunkiem otrzymania certyfikatu jest obowiązkowe uczestnictwo w szkoleniu oraz złożenie egzaminu przed komisją egzaminacyjną. W programie było też szkolenie przy współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Sanoku oraz w komorze dymnej z użyciem aparatów oddechowych w Ośrodku Szkoleniowym w Nisku .  Z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebylcu uprawnienia dowódców OSP uzyskali druchowie : Wacław Krupa , Kazimierz Dziki , Lucjan Bliźniak , Rafał Kołodziej , Stanisław Wesołowski , Leszek Lutak , Maciej Noster. Jeszcze do końca tego roku zaplanowane są dwa szkolenia : naczelników OSP oraz ratownictwa technicznego.