Połomia 2012

Niedziela 23 września 2012 roku . Odbyły się tego dnia VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.  Na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Połomi zjechały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu strzyżowskiego oraz spore grono kibiców , sympatyków tych zmagań. Z zaproszenia organizatorów – Zarządu Powiatowego Związku OSP RP na zawody przybyli między innymi starosta i burmistrz Strzyżowa ich zastępcy oraz wójtowie gmin biorących udział w zawodach. Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz z Ukrainy.

Obecny był również komendant Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie bryg .Piotr  Rędziniak  . Uroczystego otwarcia dokonał prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Marek Śliwiński. Pasterskiego błogosławieństwa udzielił  kapelan strażaków ks. Artur Grzęda.

Rozpoczęły się zmagania strażaków.Zawody składają się z dwóch konkurencji : sztafety pożarniczej 7×50 metrów oraz ćwiczenia bojowego. Suma czasów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach jest wynikiem zawodów. Wygrywa jednostka , która zyskała w sumie najmniej punktów , co oznacza że wykonała obie konkurencje w najkrótszym czasie. Dodam iż w zawodach na szczeblu powiatowym mogą wziąć tylko udział laureaci zawodów gminnych . Zawody rozpoczęli tradycyjnie najstarsi spośród strażackiej braci grupa A1 . Najwięcej emocji towarzyszy przy rozgrywaniu poszczególnych konkurencji właśnie w tej grupie . Faworytem w tej grupie jest drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konieczkowej , która oczywiście uplasowała się na pierwszym miejscu . W grupie C wystąpiły dziewczęta z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebylcu , które zajęły drugie miejsce. Dodam iż wszyscy zawodnicy startują na jednakowych pompach „ TOHATSU”dlatego mają równe szanse i tylko poziom wyszkolenia decyduje o sukcesie. Począwszy od tego roku zawody powiatowe odbywać się będą co rok za każdym razem w innej Gminie powiatu strzyżowskiego.Na zakończenie zawodów jednostki , które zajęły czołowe lokaty otrzymali okolicznościowe dyplomy i puchary.

Zawody te pokazały , że strażacy ochotnicy prezentują wyszkolenie bojowe i sprawność fizyczną na wysokim poziomie , a duży udział młodzieży wróży dalszy rozwój tej ponad stuletniej organizacji.