Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Połomia 2012.

Niedziela 08 lipca 2012 roku przejdzie zapewne do historii .Odbywały się tego dnia Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W to słoneczne popołudnie na  stadion sportowy w Połomi zjechały wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Niebylec oraz spore grono kibiców, sympatyków tych zmagań.

Z zaproszenia organizatorów Zarządu Gminnego OSP RP, który reprezentuje druh Adam Błądziński  na zawody przybyli między innymi wójt Gminy Niebylec druh Zbigniew Korab, sekretarz Gminy Niebylec  druh  Antoni Chuchla, przewodnicząca rady Gminy pani  Danuta Lęcznar ,wiceprezes Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych druh Józef Dzindzio oraz Gminny kapelan strażaków ks. Artur Grzęda .Obecny był również komendant Państwowej Straży Pożarnej  w Strzyżowie bryg. Piotr Rędziniak. Meldunek o rozpoczęciu zawodów złożył komendant gminny Ochotniczych Straży Pożarnych druh Stanisław Daszykowski , który odebrał wójt Gminy Niebylec druh Zbigniew Korab po czym ogłosił Gminne Zawody Pożarnicze za otwarte. Kapłańskiego błogosławieństwa udzielił kapelan strażaków ks. Artur Grzęda.

Rozpoczęły się zmagania strażaków. Dla niewtajemniczonych kilka informacji regulaminowych. Zawody składają się z dwóch konkurencji: sztafety pożarniczej 7x50m oraz ćwiczenia bojowego. Suma czasów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach jest wynikiem zawodów. Wygrywa jednostka , która zyskała w sumie najmniej punktów , co oznacza że wykonała obie konkurencje w najkrótszym czasie.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebylcu wystawiła trzy drużyny: MDP chłopców , którzy uplasowali się na IV miejscu ,dziewcząt w grupie C , które zajęły II miejsce oraz najstarszych zawodników w grupie A ,którzy też zajęli Iv miejsce. Najwięcej emocji  towarzyszy przy rozgrywaniu poszczególnych konkurencji właśnie w tej grupie. Dużą niespodziankę sprawili zawodnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konieczkowej , którzy ćwiczenie bojowe wykonali w czasie 36 sekund .  Dodam iż po raz pierwszy w historii zawodów na szczeblu Zawodów Gminnych tego czynu dokonali właśnie strażacy z Konieczkowej. Po zakończeniu konkurencji jednostki , które zajęły czołowe miejsca otrzymały dyplomy oraz upominki.

Spośród startujących strażaków wyróżniono również najmłodszego i najstarszego zawodnika , którzy też otrzymali okolicznościowe puchary i dyplomy Zawody te pokazały, że strażacy ochotnicy prezentują wyszkolenie bojowe i sprawność fizyczną na wysokim poziomie, a duży udział młodzieży wróży dalszy rozwój tej ponad stuletniej organizacji.